Start Z kraju Konwencja wyborcza PSL w Warszawie
Konwencja wyborcza PSL w Warszawie
Wpisany przez www.wyborcza.pl   
niedziela, 09 września 2018 11:52

Prezes PSL na konwencji

artykuł źródłowy >>

Kosiniak-Kamysz przedstawił program w siedmiu punktach

- Tu jest Polska - zwracał się na konwencji samorządowej PSL do premiera Mateusza Morawieckiego prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Szanujemy wszystkich, nie liczymy na to, że "ciemny lud to kupi", bo u nas nie ma ciemnego ludu.

Mówiąc o wyborach samorządowych, lider ludowców wspominał, że w tych wyborach ważne jest, by wybierać dobrego gospodarza. - A dobry gospodarz to taki, który sam podejmuje decyzje, a nie dostaje je w teczce z Warszawy - tłumaczył.

Na sali byli obecni nie tylko politycy i działacze, ale też szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz i Władysław Teofil Bartoszewski, syn Władysława Bartoszewskiego.

- Premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki kłamie, a mówi prawdę, gdy się pomylił - mówił prezes PSL - Zakłady przetwórstwa Winiary, Hortex prywatyzował rząd AWS, który popierali działacze PiS. Prywatyzował też banki po to, aby niektórzy mogli w nich pracować i zarabiać.

Wystąpienie prezesa PSL na niedzielnej konwencji w warszawskim hotelu Gromada było mocną polemiką z szefem rządu, którego - jak stwierdził Kosiniak-Kamysz - mocną stroną są „prezentacje w Power Poincie”.