Start
Strona PSL Jaworzno
Dożynki miejskie 2014 w Jaworznie
niedziela, 14 września 2014 18:52

Dożynki miejskie w JaworznieW sobotę 13 września 2014 na jaworznickim Rynku było niezwykle uroczyście i radośnie. Przybyli licznie mieszkańcy miasta, pojawiły się ludowe stroje, maszyny rolnicze, stoiska z plonami działkowców, pszczelarzy, ogrodników, sadowników i miejscowych rolników. Teraz w mieście i jego rozległych dzielnicach, tych którzy utrzymują się z pracy na roli, można policzyć na palcach, chyba nawet jednej ręki. Dużo jest jednak takich którzy uprawiają działki przyzagrodowe, Przydomowe ogródki, działki rekreacyjne. Są też pszczelarze, sadownicy. Kiedyś, jakieś ponad sto lat temu w dzielnicach, które teraz wchodzą w skład naszego miasta, mieszkańcy zajmowali się głównie uprawą ziemi i hodowlą zwierząt.

Dożynki miejskie rozpoczęły się uroczystą mszą dziękczynną za plony w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. prałat Eugeniusz Cebulski. Na początku Proboszcz  poświęcił przyniesione plony, wygłosił okolicznościową homilię w której dziękował Bogu za dar ziemi. Podkreślił konieczność właściwego wykorzystania ziemi jak i znaczenie trudnej pracy na roli.

Więcej…
 
Plany Ministra Rolnictwa
Wpisany przez PSLnewsy   
sobota, 30 sierpnia 2014 20:26

Minister rolnictwa Marek Sawicki przedstawił najważniejsze plany na najbliższe miesiące

 
Bitwa Warszawska
Wpisany przez PSLnewsy   
sobota, 16 sierpnia 2014 19:51

 
Ze strony PSL
Wpisany przez http://www.psl.org.pl/   
sobota, 09 sierpnia 2014 08:14


O rosyjskim zakazie importu płodów rolnych z krajów, które nałożyły sankcje gospodarcze na Rosję

Artykuł źródłowy

Janusz Piechociński-

Chodzi o wojny handlowe. Koszty i straty będą po obu stronach. Do tego dodać trzeba wojnę domową na Ukrainie inspirowaną i wspieraną z zewnątrz - powiedział w TVP Info w programie „Po przecinku" wicepremier Janusz Piechociński komentując rosyjski zakaz importu płodów rolnych z krajów, które nałożyły na Rosję sankcje.

Więcej…
 
Polskie firmy
Wpisany przez PSLnewsy   
piątek, 13 czerwca 2014 08:32

 
74 rocznica rozstrzelania mieszkańców Ciężkowic

Pod pomnikiem w CiężkowicachW niedzielę 1 czerwca w 74. rocznicę rozstrzelania 20 mieszkańców Ciężkowic pod pomnikiem obok Szkoły Podstawowej nr 18  przy słonecznej pogodzie oddano hołd tym, których ofiara życia sprawiła, że Ciężkowice nie zostały w 1940 roku spalone i spacyfikowane. Na uroczystości zorganizowane przez LKS „Ciężkowianka, oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu i klub „Wega” MCKiS - przy wsparciu Gminy Jaworzno -  przybyli mieszkańcy dzielnicy.

Więcej…
 
Strefy Ekonomiczne
Wpisany przez PSLnewsy   

Rząd na wniosek ministra gospodarki rozszerzył kolejnych pięć stref ekonomicznych.

 
Wyróżnienie dla lidera PSL Jaworzno
środa, 21 maja 2014 08:53

Złoty Klucz
Złoty Klucz dla Ciołczyka

W miniony  czwartek  15 maja 2014 roku w Sosnowcu odbyła się uroczysta gala na której podano oficjalne wyniki kolejnej edycji plebiscytu organizowanego przez  Oficynę Wydawniczą Regiony oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich  „Samorządowiec Roku 2012-2013”. Wśród laureatów znalazł się lider powiatowych struktur PSL w Jaworznie, prezes  LKS „Ciężkowianka” Janusz Ciołczyk, któremu „Złoty Klucz” wręczyli redaktor naczelny miesięcznika „Europerspektywy” Janusz Pilszak oraz profesor Marek  Barański.

Więcej…
 
Ostatnie Wieści Spod KIL-a
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 21:39

Pan Jerzy Jabłoński


Odszedł od nas Prezes Koła Inteligencji Ludowej z Tarnowa, Kolega Jerzy Jabłoński. Nie spotkałem się nigdy z Jerzym osobiście, ale był mi bliskim człowiekiem. Do polityki, która coraz bardziej staje się odległa od zwykłego człowieka, starał się wprowadzać element ludzki. Z wielką radością na naszej stronie internetowej, umieszczaliśmy "Wieści Spod KIL’A". Wnosiły dużo ożywienia do suchego języka polityki. Będzie nam bardzo brakowało Jerzego, jego przemyśleń, mądrych artykułów. Mam nadzieję, że znajdą się następcy, którzy podejmą to wartościowe dzieło Jerzego. Idee Koła Inteligencji Ludowej są mi bliskie, jako że sam pochodzę z ziemi Witosa, spod Tarnowa. Mój dziadek, jako wójt jednej ze wsi z okolic Tarnowa, współpracował kiedyś z Witosem wprowadzając w życie idee tego wielkiego przywódcy ruchu ludowego. Kolega Jerzy Jabłoński na zawsze, głęboko pozostanie w naszej pamięci!

Z wyrazami szacunku i współczucia dla rodziny Jerzego i jego znajomych, administrator strony PSL Jaworzno - Eugeniusz Janeczek

Poniżej już ostatnie "Wieści Spod KIL'A" ...

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 22
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142