Start
Strona PSL Jaworzno
Za portalem społecznościowym Jaworzna
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 grudnia 2014 17:35

Wojciech SaługaWojciech Saługa marszałkiem województwa śląskiego

artykuł źródłowy na portalu społecznościowym >>

Wojciech Saługa został wybrany marszałkiem województwa śląskiego. Saługa zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego marszałka Mirosława Sekułę.
Podczas pierwszej sesji nowego, 45-osobowego sejmiku województwa śląskiego w tajnym głosowaniu uzyskał bezwzględną większość głosów.
To już drugi jaworznianin, który obejmuje funkcję marszałka województwa śląskiego. Wcześniej ten urząd piastował obecny senator RP Bogusław Śmigielski.

Obejrzyj film na YouTube >>

 
Dzień Niepodległości w Jaworznie
Wpisany przez www.jaw.pl   

Strona źródłowa na portalu społecznościowym Jaworzna

11 listopada, Święto Narodowe wszystkich Polaków gromadzi na marszach i uroczystościach coraz szersze grono zadowolonych mieszkańców. W tym dniu przypominamy sobie o przodkach którzy walczyli za naszą dzisiejszą wolność.

To przesłanie pojawiło isę w homilii wygłoszonej przez Księdza proboszcza Eugeniusza Cybulskiego podczas uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji narodu, w kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny.
Po mszy w uroczystym przemarszu pochód udał się pod pomnik gdzie złożono wieńce i kwiaty.
W programie artystycznym wystąpili Dominik Socha, który zaśpiewał utwór „Wstanie dzień”, Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy w aranżacji Wojciecha Brzezińskiego. Zaraz po nim Jagoda Sadziak zaśpiewała „Jeszcze w zielone gramy”.

 

Obejrzyjmy także naszą galerię zdjęć z uroczystości (poniżej)

Więcej…
 
Reaktywacja "Wieści spod KIL'A"
Wpisany przez Jerzy Łącki   
piątek, 10 października 2014 21:42

Wieści

Pobierz nowy numer 05_2014 "Wieści spod KIL'a" >>
Pobierz nowy numer 05_2014 "Wieści spod KIL'a" >>

Z wielką radością witamy, wznowione przez kolegów z Koła Inteligencji Ludowej przy ZP PSL w Tarnowie „Wieści spod KIL’a”.  Zamiast oficjalnego powitania oddam głos  autorom  reaktywowanych  „Wieści”.  Słowo wstępne do nowych „Wieści” autorstwa Jerzego Łąckiego najlepiej wyjaśni  istotę sprawy.

„Koleżanki i Koledzy!

Oddajemy dzisiaj do Waszych rąk (a właściwie oczu) pierwszy numer nieregularnika „Wieści spod KIL’A”. Nazwa nawiązuje do wydawanego przed laty w Krakowie tygodnika ludowcowego „Wieści” i skrótu nazwy Koła Inteligencji Ludowej, który jest wydawcą nieregularnika. A kil, wiadomo, stanowi podstawę każdej solidnej jednostki utrzymującej się na wodzie. Nie jest to megalomania- wszak koła stanowią podstawę struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, któremu chcemy wiernie służyć, prezentując głównie niezależne poglądy. Liczymy na Waszą współpracę i przesyłanie własnych uwag i przemyśleń.”

Więcej…
 
Debata nad expose
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 września 2014 19:18

Janusz Piechociński w Sejmie

1 października sejm wysłuchał expose premier Ewy Kopacz. Należy go ocenić jako bardzo dobre (tak dobrego expose w III RP jeszcze nie słyszałem - twierdzi Jacek Żakowski , radio TOK FM ). W imieniu Klubu PSL głos zabrał wicepremier Janusz Piechociński.

J. PiechocińskiW sejmowej debacie na temat expose premier Ewy Kopacz również bardzo dobre przemówienie wygłosił prezes PSL, wicepremier Janusz Piechociński. Przed wystąpieniem wicepremiera głos zabrała przedstawicielka PiS posłanka Anna Zalewska, która niezwykle krytycznie oceniła expose jak i dotychczasowe poczynania koalicyjnego rządu PO-PSL. Anna Zalewska stwierdziła wręcz, że rząd jest skompromitowany, a Kopacz nie ma "moralnych podstaw", by być premierem. Posłowie PiS w czasie wystąpienia wicepremiera we właściwym sobie stylu, próbowali urządzić Muppet Show, starając się zakłócić i zdyskredytować to bardzo konkretne wystąpienie. Brylowali w takim błazeńskim zachowaniu posłowie PiS, znani nam już dobrze z innych kabaretów (posłowie Pawłowicz, Macierewicz itp.). To mało kulturalne, delikatnie mówiąc i nieodpowiedzialne zachowanie posłów PiS, nie wytrąciło wicepremiera z równowagi, powiedział to co powinien powiedzieć, wzywając jednocześnie opozycję, a głównie PiS do opamiętania się i do działania na rzecz Polski a nie tylko z myślą o przeszkadzaniu i o sukcesie w kolejnych wyborach. Przemówienie zostało dobrze odebrane przez specjalistów od polityki i marketingu politycznego jako wystąpienie godne szefa poważnej i odpowiedzialnej partii koalicyjnej jakim jest PSL.

Przy tej okazji trzeba zauważyć mało obiektywne podejście do wystąpienia wicepremiera komentatorów niektórych mediów (głównie telewizji TVN i Polsat). Zamiast obiektywnie przedstawić tezy wystąpienia Piechocińskiego, skupili się na wybranych z kontekstu słowach, na przejęzyczeniach, deformując informacje. Wygląda nawet na to, że starali się ośmieszyć to dobre wystąpienie, twierdząc wręcz że „więcej było w nim elementów humorystycznych niż konkretów”. A było wręcz przeciwnie, warto z uwagą wysłuchać przemówienia wicepremiera.

Obejrzyj film z wystąpienia wicepremiera (PSLnewsy)

 
Dożynki miejskie 2014 w Jaworznie
niedziela, 14 września 2014 18:52

Dożynki miejskie w JaworznieW sobotę 13 września 2014 na jaworznickim Rynku było niezwykle uroczyście i radośnie. Przybyli licznie mieszkańcy miasta, pojawiły się ludowe stroje, maszyny rolnicze, stoiska z plonami działkowców, pszczelarzy, ogrodników, sadowników i miejscowych rolników. Teraz w mieście i jego rozległych dzielnicach, tych którzy utrzymują się z pracy na roli, można policzyć na palcach, chyba nawet jednej ręki. Dużo jest jednak takich którzy uprawiają działki przyzagrodowe, Przydomowe ogródki, działki rekreacyjne. Są też pszczelarze, sadownicy. Kiedyś, jakieś ponad sto lat temu w dzielnicach, które teraz wchodzą w skład naszego miasta, mieszkańcy zajmowali się głównie uprawą ziemi i hodowlą zwierząt.

Dożynki miejskie rozpoczęły się uroczystą mszą dziękczynną za plony w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. prałat Eugeniusz Cebulski. Na początku Proboszcz  poświęcił przyniesione plony, wygłosił okolicznościową homilię w której dziękował Bogu za dar ziemi. Podkreślił konieczność właściwego wykorzystania ziemi jak i znaczenie trudnej pracy na roli.

Więcej…
 
Plany Ministra Rolnictwa
Wpisany przez PSLnewsy   
sobota, 30 sierpnia 2014 20:26

Minister rolnictwa Marek Sawicki przedstawił najważniejsze plany na najbliższe miesiące

 
Ze strony PSL
Wpisany przez http://www.psl.org.pl/   
sobota, 09 sierpnia 2014 08:14


O rosyjskim zakazie importu płodów rolnych z krajów, które nałożyły sankcje gospodarcze na Rosję

Artykuł źródłowy

Janusz Piechociński-

Chodzi o wojny handlowe. Koszty i straty będą po obu stronach. Do tego dodać trzeba wojnę domową na Ukrainie inspirowaną i wspieraną z zewnątrz - powiedział w TVP Info w programie „Po przecinku" wicepremier Janusz Piechociński komentując rosyjski zakaz importu płodów rolnych z krajów, które nałożyły na Rosję sankcje.

Więcej…
 
Bitwa Warszawska
Wpisany przez PSLnewsy   
sobota, 16 sierpnia 2014 19:51

 
Polskie firmy
Wpisany przez PSLnewsy   
piątek, 13 czerwca 2014 08:32

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 22
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142