Start
Strona PSL Jaworzno
74 rocznica rozstrzelania mieszkańców Ciężkowic

Pod pomnikiem w CiężkowicachW niedzielę 1 czerwca w 74. rocznicę rozstrzelania 20 mieszkańców Ciężkowic pod pomnikiem obok Szkoły Podstawowej nr 18  przy słonecznej pogodzie oddano hołd tym, których ofiara życia sprawiła, że Ciężkowice nie zostały w 1940 roku spalone i spacyfikowane. Na uroczystości zorganizowane przez LKS „Ciężkowianka, oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu i klub „Wega” MCKiS - przy wsparciu Gminy Jaworzno -  przybyli mieszkańcy dzielnicy.

Więcej…
 
Wyróżnienie dla lidera PSL Jaworzno
środa, 21 maja 2014 08:53

Złoty Klucz
Złoty Klucz dla Ciołczyka

W miniony  czwartek  15 maja 2014 roku w Sosnowcu odbyła się uroczysta gala na której podano oficjalne wyniki kolejnej edycji plebiscytu organizowanego przez  Oficynę Wydawniczą Regiony oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich  „Samorządowiec Roku 2012-2013”. Wśród laureatów znalazł się lider powiatowych struktur PSL w Jaworznie, prezes  LKS „Ciężkowianka” Janusz Ciołczyk, któremu „Złoty Klucz” wręczyli redaktor naczelny miesięcznika „Europerspektywy” Janusz Pilszak oraz profesor Marek  Barański.

Więcej…
 
Strefy Ekonomiczne
Wpisany przez PSLnewsy   

Rząd na wniosek ministra gospodarki rozszerzył kolejnych pięć stref ekonomicznych.

 
Ostatnie Wieści Spod KIL-a
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 21:39

Pan Jerzy Jabłoński


Odszedł od nas Prezes Koła Inteligencji Ludowej z Tarnowa, Kolega Jerzy Jabłoński. Nie spotkałem się nigdy z Jerzym osobiście, ale był mi bliskim człowiekiem. Do polityki, która coraz bardziej staje się odległa od zwykłego człowieka, starał się wprowadzać element ludzki. Z wielką radością na naszej stronie internetowej, umieszczaliśmy "Wieści Spod KIL’A". Wnosiły dużo ożywienia do suchego języka polityki. Będzie nam bardzo brakowało Jerzego, jego przemyśleń, mądrych artykułów. Mam nadzieję, że znajdą się następcy, którzy podejmą to wartościowe dzieło Jerzego. Idee Koła Inteligencji Ludowej są mi bliskie, jako że sam pochodzę z ziemi Witosa, spod Tarnowa. Mój dziadek, jako wójt jednej ze wsi z okolic Tarnowa, współpracował kiedyś z Witosem wprowadzając w życie idee tego wielkiego przywódcy ruchu ludowego. Kolega Jerzy Jabłoński na zawsze, głęboko pozostanie w naszej pamięci!

Z wyrazami szacunku i współczucia dla rodziny Jerzego i jego znajomych, administrator strony PSL Jaworzno - Eugeniusz Janeczek

Poniżej już ostatnie "Wieści Spod KIL'A" ...

Więcej…
 
Nasze spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II
Wpisany przez Janusz Ciołczyk   

U Ojca Świętego w Watykanie
Moje wspomnienie

Są w życiu chwile dla których warto żyć. Dla mnie z pewnością taką chwilą było spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II w październiku 2003 roku, gdy wraz z Bogusławem Śmigielskim oraz Andrzejem Węglarzem miałem honor i zaszczyt wręczyć papieżowi Polakowi honorowe obywatelstwo miasta Jaworzna przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Jaworznie z dnia 15 października 2003 roku.

Więcej…
 
Rewolucja w pośredniakach
Wpisany przez www.money.pl   

Logo portalu money.pl


600 milionów dla firm i bezrobotnych - rewolucja w pośredniakach

artykuł źródłowy na stronie Money.pl

Autor: Andrzej Zwoliński, współpraca Jan Bluz

Kosiniak-Kamysz Segregacja bezrobotnych, refundowanie składek pracowniczych, wielotysięczne bony, pożyczki, premie dla urzędników za efekty, programy dla młodych bezrobotnych i osób powyżej 50. roku życia (50+) - to rozwiązania, które wprowadza uchwalona przez Sejm ustawa reformująca działanie urzędów pracy. Ustawa trafiła do Senatu i resort pracy chce, by jeszcze przed wakacjami weszła w życie. Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz mówi o początku rewolucji w pośredniakach i chce na nią wydać grubo ponad pół miliarda złotych. Sprawdziliśmy, kto może sięgnąć po te pieniądze i jak zmiany oceniają eksperci rynku pracy.

Tuż po głosowaniu minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział: chcemy zmienić obraz urzędów pracy, dostosować je do oczekiwań bezrobotnych i wymagań pracodawców. To jest szansa na szybsze usługi dla rynku pracy, lepsze, wyższej jakości, mniej zbiurokratyzowane i bardziej efektywne.

Zdaniem ministra, im szybciej zacznie działać nowa ustawa, tym bardziej pomoże ona w osiągnięciu założonego celu na koniec roku - 13-procentowego bezrobocia.

Więcej…
 
Rozszerzenie projektu GEOsfera
wtorek, 21 stycznia 2014 11:53

Projekt GEOsfera


Dzisiaj wiele terenów Jaworzna po intensywnej eksploatacji przemysłowej wymaga rekultywacji. Mieszkańcy wiedzą, że jest realizowany ciekawy projekt miejski o nazwie GEOsfera, który zajmuje się zagospodarowaniem dawnego kamieniołomu Sadowa Góra. Powstający tam ośrodek edukacji geologiczno - ekologicznej cieszy się dużym zainteresowaniem i już jest licznie odwiedzany przez mieszkańców miasta. Jak czytamy na stronie internetowej miasta: niedługo zostanie w pełni udostępniony, by stać się niepowtarzalnym terenem do nauki i rekreacji1 ”.

Jako rozszerzenie projektu GEOsfera, został zaproponowany równie ciekawy projekt (nie mający na razie swojej nazwy), którego jednym z głównych założeń jest wypas terenów rolnych objętych ochroną przyrodniczą i nieużytków zarośniętych głównie chwastami i krzewami przez małe przeżuwacze tj. kozy i owce. Przy okazji przewidywana jest także hodowla zarodowa zwierząt gospodarskich rasy polskiej (kozy, owce, krowy, trzoda chlewna, drobny inwentarz - drób, króliki), w zagrodzie edukacyjnej na obszarze ok. 1 ha. Chodzi także o to aby zwierzęta będące jeszcze w niedalekiej przeszłości w naszych zagrodach można było oglądać nie tylko tylko na filmach, a po naszych licznych nie zagospodarowanych  terenach nie buszowały tylko dziki.

Więcej…
 
Promocja polskiej gospodarki
Wpisany przez Misterstwo Gospodarki   
czwartek, 27 lutego 2014 21:30

Wicepremier Piechociński i minister Sikorski o współpracy gospodarki i dyplomacji w zakresie promocji Polski

Artykuł źródłowy na stronie Ministerstwa Gospodarki

Promocja polkiej gospodarki- Zadania, które realizuje MG i MSZ, pokazują wyzwania, przed jakimi stoi polska gospodarka. Udało nam się określić kierunki wzajemnej współpracy, dzięki temu będziemy uzupełniać nasze działania – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji poświęconej promocji gospodarczej i wsparciu przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Spotkanie odbyło się 27 lutego 2014 r. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Więcej…
 
Spotkanie z poezją Zbyszka Mirosławskiego
wtorek, 28 stycznia 2014 22:12


Koło Inteligencji Ludowej Tarnów

BEZ ZIEMSKIEGO ADRESU

*  *  *
Miłość potokiem jest, co w morze pędzi.
Potokiem skał i słów splątanych razem,
by z rozpienionych chmur odbić obrazem
pełni błękitu wód zmieszany język.
Co chce wyrazić ból i żal łabędzi,
kiedy ostatni śpiew tego wyrazem
ale nadzieje ma, że rozkwit marzeń
będzie spełnieniem snów na miarę chęci.
Wreszcie do tańca gna para po parze,
toń chmur i skał, i słów, kolorów tęczy.
Kipiel wzburzonych wód opada w jarze
i na spokojny port trafia zaręczyn.
Fala wygładza się, chce się zestarzeć
w harmonii uczuć pewnej poręczy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 21
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142