Start
Strona PSL Jaworzno
120-lecie Ruchu Ludowego
Wpisany przez PSLnewsy   
wtorek, 28 lipca 2015 10:17

Ludowcy obchodzili 120. rocznicę powstania swojego ruchu

 
W 72. rocznicę pacyfikacji leśniczówki w Jeziorkach

Na początek obejrzyjmy film z uroczystości (portal społecznościowy Jaworzna - www.jaw.pl)

W niedzielęPomnik w Jeziorkach 5 lipca 2015 roku w Jaworznie - Jeziorkach odbyła się patriotyczna uroczystość związana z 72 rocznicą pacyfikacji leśniczówki przez okupantów hitlerowskich. Właśnie w lipcu 1943 roku, a dokładnie 5 lipca Niemcy zrobili obławę w pobliżu leśniczówki i aresztowali członków tzw. „Grupy leśnej” AK, partyzantów Arnolda Preglera i Franciszka Abstorskiego. Arnolda Preglera aresztowali wraz z rodziną. Sam Arnold Pregler został rozstrzelany w Oświęcimiu jesienią 1944 roku. Aresztowano także członków spokrewnionych z nimi rodzin, w tym małe dzieci i kobiety w ciąży.

Więcej…
 
Śląskie Święto Ludowe 2015
poniedziałek, 08 czerwca 2015 10:13

Proboszczowice gmina ToszekWojewódzkie Święto Ludowe 2015 odbyło się w Proboszczowicach (gmina Toszek). Tym razem ludowcy i ich sympatycy ze Śląska spotkali się w Gospodarstwie Agroturystycznym "Ranczo". To wzorowe gospodarstwo prowadzą Kornelia i Krystian Kiełbasa. Krystian Kiełbasa jest radnym Sejmiku Województwa Śląskiego (z ramienia PSL) z okręgu wyborczego nr 4. W uroczystościach uczestniczyła 12-osobowa grupa ludowców z Jaworzna z Prezesem Januszem Ciołczykiem. Śląskie Święto Ludowe w Proboszczowicach było bardzo okazałe, dopisała także pogoda. Gości powitał gospodarz Krystian Kiełbasa. Głos zabral Wicemarszałek Województwa Stanisław Dąbrowa. Przemawiał także znany działacz ludowy z Gilowic Marian Ormaniec. Jak to zwykle przy takim święcie bywa odznaczono wielu działaczy ludowych. Program uroczystości był bardzo ciekawy. Była okazja do rozmów i wymiany poglądów na różne aktualne tematy. Wszyscy uczestnicy będą zapewne długo wspominać tę uroczystość, a szczególnie bardzo sympatycznych gospodarzy i ich rodzinę oraz wspólpracowników. Poniżej zdjęcia z tej uroczystości (iw)

 

Więcej…
 
75 rocznica egzekucji w Ciężkowicach
Wpisany przez www.jaw.pl   

Poniżej treść przemówienia pod pomnikiem i galeria zdjęć z tej uroczyści

Więcej…
 
Jaworzno - świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 maja
niedziela, 03 maja 2015 13:04

3 maja - pod pomnikiem Niepodlegóści w JaworznieW tym roku 2015 obchodzimy już 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczyste obchody w naszym mieście rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w intencji ojczyzny w kolegiacie pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Katarzyny. Potem przemarsz pod Pomnik Niepodległości. Tutaj przemówienie Prezydenta miasta, składanie kwiiatów w hołdzie poległym. Poniżej galeria zdjęc z tej uroczystości (iiw).

Tutaj znajdziesz informacje o uroczystościach krajowych ( z portalu TVN24)

Więcej…
 
Noworoczne spotkanie w "Ciężkowiance"
Wpisany przez Administrator   

Spotkanie noworoczne 2015W piątek 30 stycznia w Jaworznie - Ciężkowicach odbyło się, tradycyjne już, uroczyste spotkanie noworoczne, którego organizatorem była LKS "Ciężkowianka". Na spotkanie przybyli działacze klubu, wolontariusze, sympatycy oraz znamienici goście, którzy zawsze wspierają jego działania. Gospodarzem spotkania był Prezes Zarządu Ciężkowianki, jednocześnie radny miasta Jaworzna i Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Jaworznie Janusz Ciołczyk. Na wstępie powitał wszystkich przybyłych na spotkanie. Krótko omówił osiągniecia klubu jak i zadania, które stoją przed klubem w bieżącym roku kalendarzowym. Klub LKS „Ciężkowianka” znany jest ze swojej wszechstronnej działalności w zakresie sportowym, a także integrującym środowisko. Jego działalność została doceniona na szczeblu krajowym. Zajął świetne VI miejsce w ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez Krajowe Zrzeszenie LZS na najlepsze projekty upowszechniające sport dla wszystkich. Także półkolonia organizowana przez LKS wspólnie z klubem „Wega” MCKiS, została uznana na Śląsku za trzeci najlepszy wypoczynek w miejscu zamieszkania. Seniorzy „Ciężkowianki” z powodzeniem walczą w chrzanowskiej klasie A. Także młodzieżowe zespoły trampkarzy i juniorów uczestniczą z powodzeniem w róznych turniejach i rozgrywkach. Gospodarz wzniósł toast za wszystkich gości i ludzi pracujących w klubie jak i sprzyjających klubowi na co dzień, życząc wszystkim duzo dobrego w nowym roku.

Więcej…
 
Bogusław Śmigielski dziękuje wyborcom
Wpisany przez www.jaw.pl   
poniedziałek, 01 grudnia 2014 22:51

Artykuł źródłowy na stronie portalu społB. Śmigielski dziękujeecznościowego w Jaworznie >>

Senator Bogusław Śmigielski, który ubiegał się o fotel prezydenta miasta podziękował wszystkim wyborcom za oddane na niego głosy. Śmigielski uzyskał w drugiej turze wyborów ponad 42% głosów. Głosowało na niego 10 890 osób. Jednocześnie senator podkreślił, że Platforma Obywatelska nadal będzie działać na rzecz miasta. Komentarza na temat wyborów odmówił prezydent Paweł Silbert.

Obejrzyj film >>

 
Plan naprawczy dla górnictwa
Wpisany przez Strona Internetowa Ministerstwa Gospodarki   

Kopapnia węgla kamiennego


Rząd przyjął Plan Naprawczy dla Kompanii Węglowej S.A.

Rada Ministrów 7 stycznia 2015 r. przyjęła Plan Naprawczy dla Kompanii Węglowej S.A. przygotowany przez Pełnomocnika Rządu ds. Restrukturyzacji Węgla Kamiennego Wojciecha Kowalczyka. - Kompania Węglowa, która dziś znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i jest o krok od upadłości, niereformowana może być olbrzymim obciążeniem dla regionu. Musimy dać szansę całemu Śląskowi. Plan naprawczy oraz towarzyszący mu pakiet osłonowy dla pracowników są szansą na rozwój całego Śląska - podkreśla wiceminister Kowalczyk.

Więcej na stronie Ministerstwa Gospodarki >>

 
Za portalem społecznościowym Jaworzna
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 grudnia 2014 17:35

Wojciech SaługaWojciech Saługa marszałkiem województwa śląskiego

artykuł źródłowy na portalu społecznościowym >>

Wojciech Saługa został wybrany marszałkiem województwa śląskiego. Saługa zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego marszałka Mirosława Sekułę.
Podczas pierwszej sesji nowego, 45-osobowego sejmiku województwa śląskiego w tajnym głosowaniu uzyskał bezwzględną większość głosów.
To już drugi jaworznianin, który obejmuje funkcję marszałka województwa śląskiego. Wcześniej ten urząd piastował obecny senator RP Bogusław Śmigielski.

Obejrzyj film na YouTube >>

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 23
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142