Start
Strona PSL Jaworzno
Reforma sądownictwa
Wpisany przez Gazeta Prawna   
środa, 08 lutego 2012 08:56


PSL mówi "nie" reorganizacji sądów, zgłasza kontrpropozycje

reforma sądownictwa

Przenoszenie do innych sądów spraw niewymagających osobistego stawiennictwa, możliwość czasowego delegowania sędziów do sądów, które mają problemy z terminowym rozpatrywaniem spraw - to niektóre z propozycji PSL, które mówi "nie" reorganizacji sądów rejonowych.

Przenoszenie do innych sądów spraw niewymagających osobistego stawiennictwa, możliwość czasowego delegowania sędziów do sądów, które mają problemy z terminowym rozpatrywaniem spraw - to niektóre z propozycji PSL, które mówi "nie" reorganizacji sądów rejonowych.
Rzecznik PSL Krzysztof Kosiński poinformował na środowej konferencji prasowej, że ludowcy przygotowali już projekt zmian w tej sprawie, który w najbliższym czasie trafi do laski marszałkowskiej. Jak przekonywał, zmiany proponowane przez PSL pomogą skrócić okres oczekiwania na rozpatrywanie spraw - bez likwidacji poszczególnych sądów.

Więcej…
 
PSL proponuje
poniedziałek, 06 lutego 2012 23:02


Ustawę zaopiniujesz on-line. Jeszcze w tym roku (Radio Zet)

Zaopiniujesz on line

PSL proponuje stworzenie platformy do internetowych konsultacji aktów prawnych. Obywatele mogliby oceniać każdą ustawę, nad którą pracuje rząd.

Aby uniknąć powtórki z ACTA, PSL zaproponował wprowadzenie nowego systemu konsultacji przez internet. "Musimy dać wszystkim obywatelom możliwość zgłaszania uwag do projektów aktów prawnych" - powiedział  minister gospodarki Waldemar Pawlak.

W Ministerstwie Gospodarki trwają prace nad pilotażowym projektem konsultacji online."Taka społeczna <<kontrola>> wpłynie pozytywnie na jakość naszych regulacji" - uważa wicepremier.

Więcej…
 


Noworoczne Spotkanie Ludowe w Żywcu

Noworoczne spotkanie w Żywcu21 stycznia 2012 r. /sobota/ w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyło się Noworoczne Spotkanie Ludowe, które zgromadziło blisko 500 działaczy, członków, sympatyków oraz liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu województwa śląskiego.
Spotkanie otworzył Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Marian Ormaniec oraz Prezes Zarządu Miejskiego PSL w Żywcu Jerzy Kliś, którzy powitali licznie przybyłych gości, na czele z kolegą Januszem Piechocińskim – Posłem na Sejm RP, Wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Infrastruktury, członkiem Rady Naczelnej PSL. W spotkaniu uczestniczyła liczna, kilkunastoosobowa grupa ludowców z Jaworzna na czele z Prezesem Zarządu Powiatowego Januszem Ciołczykiem i wiceprezesami: Mariuszem Burczym i Jerzym Kołodziejczykiem.

Więcej…
 

Gazeta Wyborcza


Pogrzeb Wisławy Szymborskiej

Pogrzeb Szymborskiej. Kraków pożegnał poetkę

Żegnamy poetkę pogodnej strony świata

Andrzej Seweryn wspomina: - Żegnamy dziś Wisławę Szymborską, wielką damę poezji. jej śmierć jest ogromną stratą dla nas wszystkich. Pozostanie człowiekiem wielkiej skromności i ciepła jakie otacza ludzi dobrych i mądrych.

Bronisław Komorowski żegna poetkę: - Nie jest łatwo żegnać Wisławę Szymborską, bo wiemy, że nie ceniła sobie oficjalności, że żałowała czasu na ceremonie, że chciała mówić i uczyła nas jak mówić, jako zwykły człowiek: prosto, krótko i szczerze, ale nie kryjąc własnych uczuć i emocji. Nie jest łatwo ją żegnać. Pragnę podkreślić jedynie to, że pozostawia nam wielki dar, że pozostawia nam zapisaną w wierszach umiejętność dostrzegania wokół siebie zwykłych odruchów piękna i radości świata. Odruchów ważnych, wartych zadziwienia, przeżycia, czasem wartych uśmiechów i ironii. Żegnamy Wisławę Szymborską, poetkę pogodnej strony świata.

 
PSL wobec ACTA


PSL: polskie przepisy bardziej restrykcyjne niż ACTA

(Wprost 24 z 2012-01-26)


http://www.wprost.pl/ar/290024/PSL-polskie-przepisy-bardziej-restrykcyjne-niz-ACTA/

PSL wobec ACTAPSL chce ograniczenia czasu przechowywania billingów do 3 miesięcy i zmian w przepisach, które pozwalają na wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w razie zewnętrznego zagrożenia w cyberprzestrzeni.
- Pozytywnym skutkiem protestów przeciwko ACTA powinna być liberalizacja krajowych przepisów, które wkraczają w sferę prywatności obywateli - powiedział rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. Wywołująca liczne protesty internautów międzynarodowa umowa ACTA - która została podpisana m.in. przez Polskę - zobowiązuje jej sygnatariuszy do walki z łamaniem prawa własności intelektualnej oraz handlem podrabianymi towarami. Zdaniem obrońców swobód w internecie może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem.

Więcej…
 
Wpisany przez Józef Szczepańczyk   

Zielony Sztandar

 

Historia pewnego długuJózef SzczepańczykMinister finansów, do którego Polskie Stronnictwo Ludowe zwróciło się o umorzenie odsetek i rozłożenie należności głównej na 40 kwartalnych rat płaconych przez 10 lat, zdecydował, iż odsetek nie umorzy, a cały dług PSL ma spłacić w ciągu 5 lat. Wielowątkowość sprawy oraz natłok różnych, nie zawsze precyzyjnych informacji, powodują, iż opinia publiczna już nie bardzo wie , o co w tej całej sprawie chodzi. Pogubiła się.
Przypomnijmy zatem, że przyczyną powstania długu było odrzucenie przez Państwową Komisję Wyborczą  sprawozdania finansowego z wyborów do Sejmu i Senatu przeprowadzonych w 2001 r. Skutkiem odrzucenia sprawozdania było pozbawienie Stronnictwa przez okres całej kadencji Sejmu wyłonionego w tych pechowych dla PSL wyborach subwencji, którą otrzymują partie z budżetu państwa. Niezależnie od tego, na skutek apelacji wniesionej przez Państwową Komisję Wyborczą od wcześniejszego korzystnego dla ludowców wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie.

Więcej…
 
Święto Niepodległości
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 listopada 2011 21:34


Magiczna data

Wspólne zdjęcieŚwięto Niepodległości w tym roku wypadło w dniu 11-11-2011. Chciałoby się wierzyć, że data ta będzie dzielić historię na dwa okresy. Czas przed tą datą nie zawsze był dla nas Polaków przychylny. Upadek Rzeczpospolitej, zabory, nieudane zrywy, wojny światowe. Okres znaczony krwią i grobami Polaków rozsianymi po całym świecie. Okres powojenny też nie był dla nas łatwy. Mamy już ponad 20 lat wolną Polskę wyśnioną przez pokolenia Polaków, przez Staszica, Mickiewicza, Stojałowskiego. Chciałoby się by magiczna data 11-11-2011 odwróciła zdecydowanie nasze losy. Jesteśmy zjednoczeni z innym  wolnymi narodami Europy, znani z zaradności i pracowitości. Jesteśmy zdolni, dużo i szybko się uczymy, a szczególnie dużo nauczyła nas historia. Wierzmy, że od tej daty już wszystko pójdzie dobrze Tak jak dobra była pogoda w ten listopadowy dzień, będzie pięknie jak piękne były kwiaty pod pomnikiem Niepodległości na pięknym odnowionym rynku w Jaworznie. Kwiaty złożone tym, którzy oddali za nas krew abyśmy mogli żyć w wolnej ojczyźnie.

Więcej…
 


Co nowego w Polsce w roku 2012?

media.plNa początku każdego roku dokonuje się ocen co najważniejszego wydarzyło się w poprzednim i snuje się przypuszczenia, co nas czeka w kolejnym. „Rok 2011, który właśnie odchodzi do historii, obnażył niezwykle niszczycielskie procesy w gospodarkach i społeczeństwach” tak krytycznie podsumowuje mijający rok portal Wolne Media w artykule „dziesięć plag gospodarczych 2011 roku”. W roku 2012 kraje świata powinny znaleźć mechanizmy, które będą zapobiegały pogłębianiu się tego kryzysu. Takie zadanie stoi także przed krajami Unii Europejskiej. Nas dotychczas ten kryzys zbytnio nie dotknął ale w przyszłości może być różnie. Musimy więc wraz z innymi krajami poważnie podejść do tego problemu.

Jeśli chodzi o polską scenę polityczną to badania OBOPu - TNS OBOP dla „Panoramy - wykazują, że Polacy nie wierzą, że w nadchodzącym roku dojdzie do większych zmian na krajowej scenie politycznej. Uważa tak, aż 54 procent badanych osób  (Rok 2012 bez zmian w polityce?). Utrzyma się koalicja rządząca PO-PSL, naturalne różnice poglądów koalicyjnych partnerów nie są tak duże aby zagroziły stabilności układu. Dobrze to wróży Polsce w tym kolejnym, trudnym roku światowego kryzysu gospodarczego. Niektóre media jak salon24.pl, podkreślają, że rok 2012 będzie rokiem prawdziwego testu dla koalicji rządzącej PO – PSL (Rok 2012, rokiem testu dla koalicji rządzącej PO-PSL )

koniczynkaJeśli chodzi  o Polskie Stronnictwo Ludowe to już ruszyła, a praktycznie od pierwszych dni roku ruszy Kampania Sprawozdawczo-Wyborcza. "Najpierw gminy, potem powiaty, potem województwa i jesienią, najprawdopodobniej w listopadzie, kongres" - powiedział PAP poseł Stronnictwa Eugeniusz Kłopotek. Kongres wybierze nowe władze stronnictwa. Stronnictwo chce też przy okazji tej kampanii zweryfikować liczbę członków partii. "Praktycznie rzecz biorąc na nowo każdy z potencjalnych członków będzie musiał wypełnić 2-3 stronicową ankietę i podpisać się" - wyjaśnił Kłopotek. Gazeta Wyborcza kampanię sprawozdawczo- wyborcza zakończoną Kongresem określa trywialnie jako starcie Pawlaka z Piechocińskim ( „PSL. W 2012 r. zapowiada się starcie Pawlaka z Piechocińskim” ). Nie wydaje się aby tak krótko można było określić te demokratyczne procedury wewnątrzpartyjne jakim poddaje się PSL w tym rozpoczynającym się roku.

Podsumowując, jesteśmy pełni nadziei, że rok 2012 będzie nie będzie najgorszy dla nas Polaków, przynajmniej na to wskazuje wiele wyżej wymienionych przesłanek.

Zobacz filmy (poniżej)

Więcej…
 
W setną rocznicę śmierci Ks. Stojałowskiego
Wpisany przez Administrator   


Jaworznianie oddali hołd wielkiemu misjonarzowi ...

(Film z uroczystości na stronie internetowej radnego - Mariusz Burczy)

Pod pomnikiemW niedzielę 23 października 2011 roku, dokładnie w setną rocznicę śmierci, Jaworznianie oddali hołd wielkiemu kapłanowi, który często przebywał i działał w naszym mieście.  Uroczystości setnej rocznicy śmierci księdza Stanisława Stojałowskiego rozpoczęły się mszą święta w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. Msza była jednocześnie poświęcona rozpoczęciu w Kościele tygodnia misyjnego. W ciekawej homilii Proboszcz Parafii  ksiądz  Eugeniusz Cebulski dokonał niezwykłego porównania. Porównał pracę księdza Stojałowskiego do pracy misjonarza na rzecz wiary, ojczyzny, a także naszego miasta. W te uroczystości,  wkomponowała się niezwykle sympatyczna, 50-ta rocznica ślubu pary małżeńskiej z Jaworzna - Kazimiery i Jerzego.  Dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem księdza Stanisława Stojałowskiego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia2122następnaostatnia»

Strona 21 z 22
Polskie Stronnictwo Ludowe (Zarząd Powiatowy Jaworzno), telefon kontaktowy: 602307142